مهندس مهران حق بین

20 آبان 1402
۰ دیدگاه
مهندس حق بین

 بیوگرافی مهران حق بین

مهندس مهران حق بین فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری در سال ۲۰۱۱ از مدرسه‌ عالی‌ معماری کاتالونیا اسپانیا است که در نتیجه سال‌ها تلاش و کوشش پیوسته برای بهبود سطح علمی جامعه معماری ایران توانسته است جایگاه ویژه‌ای در این جامعه هنری و نزد سایر معماران معروف ایرانی کسب نماید.

مهران حق بین
مهران حق بین

 

پروژه های مهندس حق بین

 پروژه خدامراد زعفرانیه

پروژه صحیح النسب
پروژه خدامراد صحیح النسب

 

دیپلمات امانیه 

دیپلمات امانیه
دیپلمات امانیه

 

جهت مشاهده کاتالوگ دیجیتال ساختمان دیپلمات امانیه کلیک کنید

پروژه ماکویی پور

ماکویی پور
ماکویی پور

 

پروژه الف صحیح النسب

پروژه الف صحیح النسب
پروژه الف صحیح النسب

 

جهت مشاهده کاتالوگ دیجیتال ساختمان الف زعفرانیه کلیک کنید

ساختمان اداری کارخانه

پروژه منظرخانه و ساختمان مسکونی آذرگان اشاره نمود و دید که چگونه ایده‌های بکر در کنار طراحی‌های چشم نواز، آثاری ماندگار را خلق می‌کنند.

ساده‌گرایی در طراحی مهران حق بین

زمانی که در هنر معماری ایده‌ها جلوه بصری پیدا می‌کنند، مهران حق بین معمار هوشیار و باهوشی است که با حفظ سادگی در طراحی و ثابت‌ماندن بر این نگرش در حین فرآیند آن، اجازه نمی‌دهد تا عناصر بصری غیر‌ضروری مخاطب را از درک ایده اصلی طرح منحرف نمایند . ساده گرایی در طراحی به معنی شدت بخشیدن به وضوح مفهوم در ضمن سادگی در ساختار است . شاید در ظاهر شیوه طراحی او بسیار آسان به نظر برسد ولی در فرآیند اجرا بیان جامع مفهوم یک ایده با استفاده از عناصر بصری در ساختاری ساده خیلی سخت است.

طراحی منحصر‌به‌فرد

برای معماران شناخته شده‌ای همچون او، تنها یک ایده خوب و یا طراحی‌ای چشم‌نواز برای ادامه موفقیت در مسیر هنری آن‌ها کافی نیست بلکه منحصر‌به‌فرد بودن آن ایده و طراحی نیز بسیار مهم است . فرآیند ایده‌پردازی در استودیو طراحی مهران حق بین با نگاهی دقیق به نیازهای پروژه، شروع و در هماهنگی با اهداف پروژه، نهایی می‌شود . بنابراین در ابتدا با مطالعات جامع، تحقیقات کامل و بررسی هوشمندانه موارد مورد نیاز پروژه، او خود را برای خلق ایده‌ای ناب و در عین حال کاربردی که در جهت تامین اهداف پروژه نیز باشد، آماده می‌کند و سپس با توجه به محدودیت‌های موجود، یک طراحی منحصر‌به‌فرد، خیال‌انگیز و دست‌یافتنی را در افق دیدش قرار می‌دهد . حال با بینش کسب‌شده از این پژوهش هنری و به پشتوانه تجربه او، مراحل ایده‌پردازی و طراحی با اطمینان از این که نتیجه کار منحصر‌به‌فرد خواهد بود ادامه پیدا می‌کند.

 

ارسال دیدگاه