خرید بهترین طبقه آپارتمان

23 مرداد 1400
۰ دیدگاه
بهترین طبقه آپارتمان

در حال حاضر که شهر نشینی گشترش زیادی پیدا کرده از این رو تمایل به خرید آپارتمان افزایش یافته است. متقاضی خرید آپارتمان هم مایل به خرید بهترین طبقه آپارتمان است. در آپارتمان با یک مساحت تعداد زیادی واحد قرار می‌گیرد که در نتیجه مسکونین بیشتری را در خود جای می‌دهد.

بهترین طبقه ی آپارتمان از نظر رفت و آمد

آنچه که آشکار است این است که دسترسی به طبقه اول از سایر طبقه‌ها بهتر است و طبق مناسب مخصوصا برای آپارتمان‌های قدیمی که آسانسور هم ندارند. حتی اگر ساختمان آسانسور داشته باشد امکان خرابی آن وجود دارد و در زمانِ خرابی به خاطر استفاده از پله‌ها به کمرتان فشار زیادی وارد می‌شود. در این خانه‌ها، طبقه مناسب طبقه اول است. در آپارتمان‌های آسانسور دار، معمولاً طبقات آخر یا میانی برای سکونت انتخاب می‌شوند. وقتی آپارتمان آسانسور دارد، مشکلی برای رفت‌وآمد وجود ندارد، طبقات بالاتر که سر و صدای کمتری دارند و در زمستان‌ها گرم‌تر هستند، پرطرفدار هستند. البته این طبقات مشکلاتی را نیز دارند. به طور مثال اگر قطعی برق پیش بیاید و استفاده از آسانسور مقدور نباشد یا خرابی در آن ایجاد شود، رفت‌وآمد برای ساکنان طبقات آخر بسیار مشکل خواهد بود. از طرفی هم درست است که این طبقات در زمستان گرم هستند ولی در تابستان هم گرم هستند و هزینه سرمایش بیشتری پرداخت می‌کنند.

خرید آپارتمان

بهترین طبقه آپارتمان برای افراد مسن

بهترین طبقه آپارتمان برای افراد مسن که در ان ساختمان آسانسور وجود ندارد طبقات پایین است. در کل بهترین طبقه آپارتمان‌هایی که آسانسور ندارند طبقات پایین و میانی است. اینکه کدام طبقه بهترین طبقه در هنگام زلزله است را نمی‌توان گفت. زیرا بستگی به نوع و شدت زمین لرزه است ولی مشخص است که طبقات پایین‌تر دسترسی آسان‌تر برای خروج از آپارتمان هنگام زمین لرزه را دارد. اما اگر شما در طبقات بالای اپارتمان قرار دارید در هنگام زمین لرزه استفاده از راه پله و اسانسور خیلی می‌تواند خطرناک باشد. پس به شما پیشنهاد می‌شود با خونسردی کامل به مکان‌هایی که از طرف نیروهای امدادی آموزش داده شده پناه ببرید. در ضمن اگر آپارتمان شما طبقات همکف و … نتواند در هنگام زلزله فشار بار ساختمان را خالی کنند، باعت فروریختن و خسارات زیادی می‌شود.

سالمندان در خرید خانه

امنیت در آپارتمان

مشخص است که طبقات پایین تر برای سارقان راحت‌تر است. می‌تواند در سریع‌ترین روش ممکن به سرقت خانه شما بپردازند. در صورتی که بقیه افراد حاضر در اپارتمان متوجه حضور سارقان نشود. برای سارقان طبقان پایین بهتر است زیرا اگر هم لو رفتن راحت تر می‌تواند فرار کنند.

در کل بهترین طبقه ی آپارتمان را که می‌خواهید در آن ساکن شوید را باید براساس معیار های خود مورد بررسی قرار دهید. بهترین طبقه را از آن خود کنید.

نتیجه گیری:

در انتخاب بهترین‌ها برای خودتان و عزیزانتان باید بتوانید به خوبی و با اطلاعات دقیق بررسی کنید. برای خرید بهترین طبقه آپارتمان کار را به کاردان بسپارید در این زمینه می‌توانید از مشاورین متخصص ملکا استفاده کنید.

ارسال دیدگاه