هادی تهرانی معمار حرفه‌ای ایرانی

3 تیر 1400
۰ دیدگاه
هادی تهرانی

هادی تهرانی کیست؟

هادی تهرانی متولد شده ۱۹۵۴ در شهر تهران است. شش ساله که بود همراه با خانواده‌اش به آلمان مهاجرت کرد. تحصیلات مدرسه‌ای او در مدرسه هامبورگ به پایان رسید. در ادامه رشته
معماری را در دانشگاه صنعتی براونشوایگ گذراند.

آرشیتکت هادی تهرانی

زندگی حرفه‌ای هادی تهرانی

 هادی تهرانی به منظور کسب موفقیت بیشتر، نه تنها به عنوان معمار بلکه در زمینه طراحی محصول و داخلی نیز فعالیت می‌کند. هدف او در طراحیهایش نه تنها فضای معماری، بلکه فضای متراکم است، تا جایی که تمام جزئیات تجهیزات فضایی به‌طور هماهنگ و قابل درک طراحی شوند. او همچنین در تولید مبلمان تهرانی، پوشش‌های پارچه ای و الگوهایش را به زبان معماری استفاده کرده‌است.

هادی تهرانی
هادی تهرانی

 

معمار هادی تهرانی علاوه بر علاقه به طراحی بناها و سازه‌های عظیم، به طراحی وسایل روزمره از جمله میز و صندلی گرفته تا کیف و فنجان و… علاقه زیادی دارد و در این زمینه استعداد فوق‌العاده‌ای دارد.

او همه این وسایل را زیر ذره‌بین می‌برد، تمام اشکالات آن‌ها را می‌گیرد و طرح‌هایی نو و بدیع ارایه می‌دهد. او معتقد است (یک معمار خوب باید یک طراح خوب هم باشد) وی با بسیاری از طراحان آلمانی از جمله پروفسور (هانس اولدیش) و مهندس (اولدیش نتر) ارتباط داشته و درصدد است یک شرکت طراحی لوازم اداری به نام)T+B(را تأسیس کرده و تمام لوازم آن را با بالاترین سطح کیفیت طراحی کند.

کاتالوگ طراحی‌های او شامل طیفهای گوناگونی از صندلی، صندلی‌های اداری (“نقره ای” / صندلی اینتر ۲۰۰۴)، بوفه، ماژول اداری سیار، چراغ‌ها، اتصالات در و پنجره، مجموعه‌های مختلف فرش، کاغذ دیواری و وسایل بهداشتی و آشپزخانه (+ ARTESIO / Poggenpohl ۲۰۱۰) و یک دوچرخه (دوچرخه الکترونیکی Teherani Hadi، ۲۰۱۱) است. یکی از عوامل کلیدی در موفقیتهای تهرانی، استفاده فراوان از شیشه در ساختمان‌ها و طرح‌های وی است. در اکثر کارهای او از کف تا سقف، شیشه به کار رفته‌است؛ چرا که او معتقد است سه عامل در ساختمان بسیار مهم است: نور، هوا و چشم‌انداز اتاق. او سعی می‌کند با به‌کار بردن شیشه، ساختمان را از نظر این عوامل در بالاترین سطح استاندارد قرار دهد.

مهندس هادی تهرانی دربارهٔ فلسفه آثار خود معتقد است: “من مرتباً با چالشی جامع برای عبور از مرزهای طراحی روبرو می‌شدم. معماری شالوده اساسی یک ایده فضایی را فراهم می‌کند. فقط اجرای پیچیده یک ایده طراحی از کوچکترین جزئیات، تا ایجاد فضای هماهنگ با احساسات یا هویت کل شرکت‌ها، می‌تواند وظیفه بزرگ تحقق یک مفهوم جامع طراحی را حل کند.[۶] وی همچنین به عنوان داور فستوال بزرگ طراحی آموزشی Design Educates Award آلمان نیز فعالیت داشت.

آرشیتکت هادی تهرانی
آرشیتکت هادی تهرانی

پروژه‌هایی که نام هادی تهرانی بر روی آن‌ها ثبت شده است به صورت تخصصی و بدون در نظر گرفتن ملیت به اجرا در آمده است. ایستگاه راه‌آهن فرودگاه فرانکفورت آلمان و خانه واقع در کلن از پروژه‌های بین‌المللی وی به شمار می‌رود. معماری و طراحی خاص و ویژه‌ای که در پروژه‌‌های مهندس هادی تهرانی به کار برده شده نشانگر حرفه‌ای بودن تخصص اوست.

ابوظبی، برلین، دوبی، هامبورگ، استانبول، کپنهاگ، رم، مسکو، بمبئی و تهران برخی از شهرهای بزرگ پلان‌های طراحی او محسوب می‌شود. هادی تهرانی از استعداد و خلاقیت شگردی در رشته خود بهره‌مند است. علاقه زیادی به کار‌های نشدنی دارد و مایل است در معماری، هرکار غیر ممکنی را به ممکن تبدیل سازد. او در میان مردم آلمان از احترام بالایی برخوردار است و آثار ایشان در بین‌المللی به عنوان الگو و نمونه شناخته می‌شود.

استفاده فراوان از شیشه در نمای ساختمان و طرح‌های مختلف، یکی از عوامل کلیدی موفقیت دکتر هادی تهرانی است. او معتقد است سه عامل در ساختمان بسیار مهم است: نور، هوا و چشم‌انداز اتاق.  او سعی می‌کند با بکار بردن شیشه ساختمان را از نظر این عوامل به بالاترین سطح استاندارد برساند. در تمام پروژه‌‌های تخصصی و به ظاهر غیر ممکن، از معماری طراحی شهری تا طراحی داخلی همه ترکیب‌بندی و عناصر به صورت هماهنگ با یکدیگر است.

هادی تهرانی
هادی تهرانی

پروژ‌ه‌های هادی تهرانی

سازه‌های عظیم قوس برلین: از جمله کارهای او سازه بزرگ و زیبای  Berliner Bogen یا “قوس برلین” است که ساختمانی کمانی شکل و تمام شیشه‌ای دارد. ارتفاع سازه ١٤٠ متر است و روی یک رودخانه ساخته شده است. ساختن روی زمین قوس برلین تا مدتی از نظر تعداد زیادی از معمارها و متخصص‌های این زمینه غیر قابل ساخت بود. تهرانی استاد کارهای نشدنی است و این غیر ممکن را ممکن ساخت. در نهایت بهترین سازه جهان شناخته شد.

قوس یرلین

  • ایستگاه راه‌آهن سراسری فرودگاه فرانکفورت : این ایستگاه نیز از پروژه‌های معروف ایشان هستند.  این ایستگاه که در سال ۱۸۸۸ تأسیس شده به خطوط راه‌آهن سراسری آلمان (دویچه بان)، اینترسیتی-اکسپرس و متروی فرانکفورت وصل است.خدمات قطارهایی با مسافت طولانی توسط این ایستگاه ارائه می‌شود که ۲۳ هزار مسافر در روز سرویس می‌دهد.

ایستگاه راه آهن فرانکفورت

سروستان امیران زعفرانیه ویژه: مساحت زمین سروستان ۳۱۴۳ متر مربع است. ۱۹ طبقه دارد که ۱۳ طبقه آن مسکونی طراحی شده است. پنت هاوسی با متراژ ۸۸۷ دارد. از امکانات رفاهی آن می‌توان به لابی اجتماعات، آشپزخانه صنعتی، استخر سونا، روف‌گاردن و دو لاین آسانسور را می‌توان نام برد.

سروستان امیران زعفرانیه ویژه

برای اطلاعات خرید پروژه سروستان امیران کلیک کنید

دتر مرکزی سوئیس
پروژه هادی تهرانی آرشیتکت
ساختمان اداری داکلند هادس تهرانی
ساختمان اداری داکلند در هامبورگ هادی تهرانی

 

 

پاساژ ازوپا هامبورگ هادی تهرانی
پاساژ اروپا در هامبورگ هادی تهرانی
پردیس البرگ هامبورگ
پردیس البرگ، هامبورگ-آلتونا

 

  • کران هائوس، مجموعه ای از دو ساختمان اداری و یک ساختمان مسکونی در کلن Rheinauhafen، با ایده از جرثقیل‌های بندری

 

کران هائوس
کران هائوس هادی تهرانی

 

دانشگاه زاید
دانشگاه زاید

 

برج های رقص
برج های رقص هادی تهرانی
لودا آلتامونت
لودا آلتامونت
  • هتل امیران ولنجک :

    واقع در محله زیبای ولنجک تهران، محله ای مرفه و طبقه بالا در دامنه شمالی شهر. این هتل مجلل ۳۰ طبقه و مجتمع آپارتمانی مجلل ۳۰ طبقه که در مسیر سربالایی خیابان دربند، قابل دسترسی از میدان تجریش، و نزدیک به مجموعه تاریخی سعدآباد و مجموعه تفریحی و ورزشی توچال است، به ویژه برای مهمانان بین المللی، خانواده های مرفه و مرفه طراحی شده است.

هتل امیران ولنجک
هتل امیران ولنجک

اقامتگاه شماره ۲۳ که بر روی تپه های الهیه در خیابان پارسا قرار دارد و بیش از ۱۷ طبقه ساخته شده است، شامل ۱۱ آپارتمان، با یک آپارتمان در هر طبقه و امکانات عمومی بی نظیر در سراسر ساختمان، برای تعداد معدودی از مشتریان فهیمی است که از بهترین جزئیات قدردانی می کنند. زندگی لوکس

ساختمان پلاک 23 فرشته هادی تهران
ساختمان پلاک ۲۳ فرشته هادی تهران

جهت مشاهده کاتالوگ دیجیتال ساختمان پلاک ۲۳ و قیمت کلیک کنید

نتیجه گیری:

برای کسب موفقیت لازم است تخصص کافی را در آن زمینه داشته و کسب نماییم. مشاورین متخصص ملکا با توجه به تخصصی که در زمینه خرید و فروش ملک دارند مسیر رسیدن به اهدافتان را هموار می‌سازند.

ارسال دیدگاه