هادی تهرانی معمار حرفه‌ای ایرانی

3 تیر 1400
۰ دیدگاه
هادی تهرانی

هادی تهرانی کیست؟

هادی تهرانی متولد شده ۱۹۵۴ در شهر تهران است. شش ساله که بود همراه با خانواده‌اش به آلمان مهاجرت کرد. تحصیلات مدرسه‌ای او در مدرسه هامبورگ به پایان رسید. در ادامه رشته
معماری را در دانشگاه صنعتی براونشوایگ گذراند.

زندگی حرفه‌ای هادی تهرانی

پروژه‌هایی که نام هادی تهرانی بر روی آن‌ها ثبت شده است به صورت تخصصی و بدون در نظر گرفتن ملیت به اجرا در آمده است. ایستگاه راه‌آهن فرودگاه فرانکفورت آلمان و خانه واقع در کلن از پروژه‌های بین‌المللی وی به شمار می‌رود. معماری و طراحی خاص و ویژه‌ای که در پروژه‌‌های مهندس هادی تهرانی به کار برده شده نشانگر حرفه‌ای بودن تخصص اوست.

ابوظبی، برلین، دوبی، هامبورگ، استانبول، کپنهاگ، رم، مسکو، بمبئی و تهران برخی از شهرهای بزرگ پلان‌های طراحی او محسوب می‌شود. هادی تهرانی از استعداد و خلاقیت شگردی در رشته خود بهره‌مند است. علاقه زیادی به کار‌های نشدنی دارد و مایل است در معماری، هرکار غیر ممکنی را به ممکن تبدیل سازد. او در میان مردم آلمان از احترام بالایی برخوردار است و آثار ایشان در بین‌المللی به عنوان الگو و نمونه شناخته می‌شود.

استفاده فراوان از شیشه در نمای ساختمان و طرح‌های مختلف، یکی از عوامل کلیدی موفقیت دکتر هادی تهرانی است. او معتقد است سه عامل در ساختمان بسیار مهم است: نور، هوا و چشم‌انداز اتاق.  او سعی می‌کند با بکار بردن شیشه ساختمان را از نظر این عوامل به بالاترین سطح استاندارد برساند. در تمام پروژه‌‌های تخصصی و به ظاهر غیر ممکن، از معماری طراحی شهری تا طراحی داخلی همه ترکیب‌بندی و عناصر به صورت هماهنگ با یکدیگر است.

هادی تهرانی
هادی تهرانی

پروژ‌ه‌های هادی تهرانی

سازه‌های عظیم قوس برلین: از جمله کارهای او سازه بزرگ و زیبای  Berliner Bogen یا “قوس برلین” است که ساختمانی کمانی شکل و تمام شیشه‌ای دارد. ارتفاع سازه ١٤٠ متر است و روی یک رودخانه ساخته شده است. ساختن روی زمین قوس برلین تا مدتی از نظر تعداد زیادی از معمارها و متخصص‌های این زمینه غیر قابل ساخت بود. تهرانی استاد کارهای نشدنی است و این غیر ممکن را ممکن ساخت. در نهایت بهترین سازه جهان شناخته شد.

قوس یرلین

ایستگاه عظیم راه آهن فرانکفورت: این ایستگاه نیز از پروژه‌های معروف ایشان هستند.  این ایستگاه که در سال ۱۸۸۸ تأسیس شده به خطوط راه‌آهن سراسری آلمان (دویچه بان)، اینترسیتی-اکسپرس و متروی فرانکفورت وصل است.خدمات قطارهایی با مسافت طولانی توسط این ایستگاه ارائه می‌شود که ۲۳ هزار مسافر در روز سرویس می‌دهد.

ایستگاه راه آهن فرانکفورت

سروستان امیران زعفرانیه ویژه: مساحت زمین سروستان ۳۱۴۳ متر مربع است. ۱۹ طبقه دارد که ۱۳ طبقه آن مسکونی طراحی شده است. پنت هاوسی با متراژ ۸۸۷ دارد. از امکانات رفاهی آن می‌توان به لابی اجتماعات، آشپزخانه صنعتی، استخر سونا، روف‌گاردن و دو لاین آسانسور را می‌توان نام برد.

سروستان امیران زعفرانیه ویژه

نتیجه‌گیری:

برای کسب موفقیت لازم است تخصص کافی را در آن زمینه داشته و کسب نماییم. مشاورین متخصص ملکا با توجه به تخصصی که در زمینه خرید و فروش ملک دارند مسیر رسیدن به اهدافتان را هموار می‌سازند.

ارسال دیدگاه