مشاور املاک و وظایف آن

23 خرداد 1400
۱ دیدگاه

مشاور املاک کیست و چه وظایفی دارد؟

مشاور املاک از دو واژه تشکیل شده که به توضیح هرکدام از کلمات به صورت جداگانه می‌پردازیم. مشاور یعنی فرد متخصصی که به افراد در مسیر دستیابی به موفقیت کمک می‌کنند. مشاور با استفاده از تخصص و تجریه خود با صبر و حوصله به فرآیند رشد و پیشرفت سرعت می‌بخشد. در نهایت کارگزار املاک و مستغلات یا یک مشاور املاک و مستغلات، شخصی است که نماینده فروشندگان یا خریداران املاک و املاک و مستغلات مستغلات است. اگرچه ممکن است یک کارگزار به شکل مستقل هم کار کند. اما مشاوران معمولاً تحت پوشش یک کارگزار مجاز، به عنوان نماینده مشتریان کار می‌کنند. کارگزاران و مشاوران، از طرف دولت مجوز دارند که در خصوص قراردادهای فروش مذاکره کنند. اسناد لازم برای انعقاد تراکنش‌های ملکی را مدیریت نمایند. معمولاً به خریداران و فروشندگان توصیه می‌شود که با یک مشاور املاک حرفه‌ای و مجوزدار مشاوره کنند. (منبع ویکی پدیا)

دسته‌ های مشاور املاک

۱. مشاوره خریدار
۲. مشاوره فروشنده
۳. مشاوره دوطرفه
۴. مشاوره معاملات

مشاور متخصص ملکا

مشاوره خریدار

زیر مجموعه‌ای از مشاور املاک هستند که متقاضیان خرید خانه را همراهی می‌کند تا به انتخاب مد نظرشان برای خرید ملک برسند.

مشاوران فروشنده

زیر مجموعه دیگری از مشاورین املاک هستند که اگر فردی قصد اجاره یا فروش ملک خود را داشته باشد برای بازاریابی و فروش ملک با او همراهی می‌کنند.

مشاوران دو طرفه

این دسته از مشاورین به دلیل نوع تخصص که دارند به دو طرف معامله راهنمایی درست می‌دهند. مشخص است که کاری که باید این مشاور انجام دهد به طبع سخت‌تر و پیچیده‌تر از دو نوع قبلی خواهد بود. با استفاده از تجربه، قوانین و مقرراتی که به آن وارد هستند باید کمک به بستن قرارداد دو طرف کنند.

کارگزاران معاملات

در نهایت کارگزاران معاملات نماینده شخص خریدار و فروش است که به فروشندگان و خریداران بدون اینکه به فکر منفعت طرفین باشد کمک می‌کند. توافق‌نامه‌ای به صورت سند قانونی بین خریدار و فروشنده تنظیم می‌شود.

وظیفه مشاور املاک چیست؟

اشاره کردیم که در روند انتخاب درست و موفقیت یک مشاور نقش بزرگی دارد. پس مشاوره املاک باید با صداقت تمام، داشتن حس امانت داری، عدالت بی‌طرفانه راهنمایی درستی بدهد. باید در روند پیشبرد قرارداد از هر اتلاف وقتی جلوگیری کند. این کار یک کار تخصصی و حرفه‌ای است که باید در مسیر موفقیت بازار مسکن راهی را هموار کنند.

نتیجه گیری:

در هر کاری برای رسیدن به هدف و موفقیت لازم است که علم و تخصص کافی را در آن زمینه را داشته باشیم. مشاور خوب می‌تواند مسیر را هموارتر و آسانتر کند. مشاور املاک هم با توجه به تخصص و علم خود می‌تواند در زمینه خرید و فروش ملک همراه امین متقاضیان باشد. ملکا با مشاورین متخصص خود شما را در این مسیر همراهی می‌کند.

۱ دیدگاه

  1. یاسر
    ۱۴ آذر ۱۴۰۰
    | پاسخ
    | پاسخ

    بسیار مفید

ارسال دیدگاه