مهندس افشین حجت معمار ایرانی

25 خرداد 1400
۰ دیدگاه
افشین حجت

مهندس افشین حجت کیست؟

افشین حجت متولد ۲۷ بهمن ماه سال ۱۳۵۳ است. مدرک کارشناسی ایشان، ابتدا مهندسی سازه بود. و سپس در مهندسی معماری ادامه تحصیل داد. فعالیت حرفه‌ای معماری را در سال
۱۳۷۷ شروع کرد. زمینه فعالیت خود را با عنوان ساختمان های لوکس مسکونی، اداری، تجاری، هتل و … را تحت عنوان گروه طراحی افشین حجت و همکاران شروع کرده و با توجه به هدف مشخص شده به مسیر ادامه می‌دهند.

افشین حجت آرشیتکت
افشین حجت آرشیتکت

معماری از دید افشین حجت

معماری تاریخی به درازای تاریخ بشریت دارد . از آن روز که انسان خود را به عنوان موجودی متفکر به یاد می آورد، معماری نیز به موازات وی حضور داشته است. نقش معماری در آن دوران محافظت از انسان و همچنین فراهم آوردن فضایی جهت آسایش وی بوده است . مصالح غالب معماری آن دوران از طبیعت به صورت مستقیم به دست می‌آمد. انسان با استفاده از ابزارهای اولیه، سنگ یا چوب را جهت ساخت پناهگاه‌های نخستین شکل می‌داد. شاید از همین جهت است که حتی در قرن ۲۱ نیز استفاده از مصالح طبیعی مخصوصا به صورت عریان و بدون پرداخت‌های صنعتی حسی از اصالت و آرامش را به همراه دارد . استفاده از سنگ‌های رگه‌دار طبیعی، سطح خشن و غیر صیغلی، رنگ طبیعی و خام سنگ‌ها در فضاهای مدرن امروزی، خاطراتی را در ناخودآگاه ما زنده می‌کند ،که شاید هزاران سال است دیگر به یاد نمی‌آوریم.

پروژه‌های افشین حجت

  • برج مسکونی آرام
  • مجتمع مسکونی ژواک
  • مجتمع مسکونی یاسمن
  • آوانکارد ولنجک
  • پروژه دروس
  • پروژه کوهسار زعفرانیه

برج مسکونی آرام

برج مسکونی آرام که یکی از پروژه‌های افشین حجت است که به مساحت ۱۳۰۴ متر مربع در ولنجک تهران احداث شده است. آرام ۱۵ طبقه که شامل ۱۱ طبقه مسکونی و ۳ طبقه زیرزمین می شود. این واحدها ۵۷۰ متر مربع است که ۴۷ واحد پارکینگ دارد.

مجتمع مسکونی آرام

مجتمع مسکونی ژوان پارک ولنجک

ساختمان مسکونی دیگری از این مهندس معمار است که در زمینی به مساحت ۲۰۷۷ متر مربع در ولنجک تهران طراحی شده است. ژواک ۱۶ طبقه که ۱۱ طبقه مسکونی روی ھمکف و ۳ طبقه زیرزمین دارد. مجتمع مسکونی ژواک با ۴۲ واحد و ۹۱ واحد پارکینگ قابل استفاده است.

ژوان پارک

مجتمع مسکونی یاسمن

یاسمن از دیگر پروژه‌های افشین حجت است. که در دو برج ۱۵ طبقه و در ۱۰۲ واحد مسکونی توسط مسکن تهران در سال ۱۳۷۷ مورد استفاده قرار گرفت. ولنجک از جمله مناطق خوش آب و هوای تهران به شمار می‌رود. که به کوه‌های توچال و درکه و رودخانه نزدیک است به همین دلیل خواهان زیادی دارد. نمای یاسمن به دلیل زیبایی انحصاری که دارد جزو ساختمان‌های لوکس منطقه محسوب می‌شود.

یاسمن

ساختمان آوانگارد ولنجک پروژه افشین حجت

ساختمان آوانگارد ولنجک مجموعا دارای ۳۲ واحد است. این ساختمان یکی از پروژه‌های درجه یک ولنجک محسوب می‌شود. مشاعات مجلل آن دقت در نازک‌کاری و استفاده از متریال خوب در مشاعات آن. ساختمان آوانگارد ولنجک را تبدیل به ساختمانی کم رقیب کرده است.

آوانگارد ولنجک - افشین حجت

جهت مشاهده کاتالوگ دیجیتال ساختمان آوانگارد ولنجک کلیک کنید

مجتمع مسکونی دروس

مجتمع دروس افشین حجت
مجتمع دروس افشین حجت

پروژه کوهسار زعفرانیه

پروژه کوهسار زعفرانیه
پروژه کوهسار زعفرانیه افشین حجت

 

نتیجه گیری:

معماری از جمله رشته‌هایی است که در نهایت موجب ماندگاری است. افشین حجت یکی از معماران خلاق است. که پروژه‌های زیادی را طراحی کرده که با توجه به رزومه ایشان انتخاب ملک طراحی شده، آسانتر می‌شود. ساختمان آوانگارد ولنجک از جمله ساختمان‌های منحصر به فرد ولنجک محسوب می‌شود. که شما می‌توانید با راهنمایی از مشاورین متخصص ملکا به نتیجه برسانید.

ارسال دیدگاه