طرح ثبت نام در سامانه املاک و اسکان

26 خرداد 1400
۰ دیدگاه
ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

طرح ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان چیست؟

ار اخبارهای مهمی که امروزه می‌شنویم ثبت نام در سامانه املاک و اسکان است. سرپرستان خانوار می‌توانند از روز ۱۹ فروردین بر اساس آخرین رقم کدملی خود، اطلاعات خود را درج کنند.  این کار را باید مطابق با جدول زمان‌بندی که در سامانه ملی املاک و اسکان کشور اعلام شده انجام دهند. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس قانون از ۱۹ فروردین سرپرستان خانوار دو ماه فرصت دارند.  سامانه املاک و اسکان مراجعه و اطلاعات سکونتی و سایر اطلاعات مالکیتی را در حوزه مسکن ثبت کنند.

نحوه ثبت نام در سامانه ثبت املاک چگونه است؟

برای ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان، لازم است همه سرپرست‌های خانواده چه روستایی و چه شهری، مالک و مستاجر تمامی واحدهای مسکونی خود را در سامانه املاک به نشانی amlak.mrud.ir درج کنند.

ثبت نام در سامانه املاک و اسکان

چه نکاتی را هنگام ثبت نام باید رعایت کنیم؟

برای ورود و ثبت نام در سامانه املاک و اسکان لازم است با یک شماره همراه که مالکیت آن برای کدملی شما ثبت شده باشد وارد سامانه شوید. برای ثبت واگذاری ملک در سامانه املاک و اسکان ضرورت دارد. در کنار اطلاعات ملک در لیست املاک تحت مالکیت، گزینه ثبت واگذاری ملک انتخاب شود. موجران باید واحد‌های مسکونی خود را که در اختیار مستاجر است. در قسمت افزودن ملک بعد از ورود اطلاعات ملک، در قسمت اطلاعات سکونت، گزینه “شخص دیگری ساکن است. ” را انتخاب کرده و اطلاعات مستاجر را در آن وارد نمایند. چنانچه واحد مسکونی خالی نباشد و خالی نمایش داده شود وضعیت اقامت ملک خود را با انتخاب گزینه ثبت یا تغییر ساکن مشخص کنید. وارد نمودن کد رهگیری برای ثبت فروش یا سکونت ملک الزامی نیست. امکان ویرایش اطلاعات بعد از ثبت نهایی وجود ندارد. لازم است در وارد نمودن اطلاعات خود دقت لازم را به عمل آورید. اقامتگاه اصلی اقامتگاهی است که در آن زندگی می‌کنید و اقامتگاه فرعی اقامتگاه دوم خانواده شماست.

نکات مهم

برای ثبت نام در سامانه املاک اگر اطلاعات را ثبت نکنیم چه پیامدی دارد؟

دریافت یارانه، پلاک خودرو، انشعابات، گواهینامه و بسیاری دیگر از خدمات مشروط به ثبت نام در سامانه املاک واسکان است.

نتیجه گیری:

با توجه به اینکه طرح ثبت نام در سامانه املاک و اسکان باید اجرا شود و همه هموطنان نسبت به تکمیل آن اقدام کنند. شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا خرید به ملک به سایت ملکا مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه